מפעל או ארגון: כך תרוויחו ממחזור מתכת

ההתפתחויות הטכנולוגיות בעשורים האחרונים מאפשרות למפעלים ולארגונים להיות חדשניים באמצעות רכישת ציוד מתקדם והחלפתו בקצב גבוה כדי להציע יתרון תחרותי על פני מתחריהם. אנו חיים בעידן טכנולוגי, שבו מפתחים מוצרים טכנולוגיים חדשים חדשות לבקרים, וארגונים חכמים צועדים יחד עם הקדמה.

מכשירים טכנולוגיים, רובם ככולם, עשויים ממתכות שונות. מחשבים ניידים למשל מכילים עופרת, כרום, בריליום ותרכובות כספית, כולם חומרים רעילים או מסרטנים. מכונות שונות הנפוצות במפעלים עשויות מכמויות נכבדות בהרבה של מתכת ואפילו כבלים תמימים מכילים מתכת מסוג נחושת.

ההנאה והרווח מהמכשירים הללו לא יסולא בפז, כמובן, אלא שצריך להכיר את הסיכונים שנובעים מהם. קיומן של מתכות המתיישנות והופכות לבלאי בסביבת העבודה שלכם עלולה לסכן אתכם, את עובדיכם ואת הסביבה. זאת מעבר לעובדה שעובדי הייצור שייצרו את המכשירים הללו סיכנו גם הם את בריאותם.

כדי למנוע ממכשירים העשויים ממתכת להמשיך להזיק ולסכן לאחר שהם סיימו את חייהם, יש לדאוג למחזור מתכת המצויה בהם, ואם יש לכם כמויות נכבדות, הדבר עשוי גם להשתלם לכם!

אנו ב-All Recycling מציעים לארגונכם טיפול במתכות, החל מהשלב של איסוף מתכות וכלה בביצוע מחזור מתכת.

איסוף מתכות מהארגון שלכם ללא עלות

אנו נבצע איסוף מתכות מארגונכם ללא עלות אם המתכות שברשותכם הן בגובה 1.5 מטר ומשקלן הכולל הוא 300 ק"ג לפחות.

איסוף מתכות על ידינו יחסוך לכם מן הסתם עלויות שינוע, זמן ואנרגיה ולמנוע פגיעה בריאותית. הצטברות של מתכות או מכשירים העשויים ממתכת בארגונכם יכולה להיות תוצאה של פחת, פירוק קווי ייצור ישנים, פינוי בלאי או פשוט עודפי מתכת.

מחזור מתכת והימנעות מקנסות מיותרים

מלבד איסוף מתכות, המפעל המיוחד שלנו למחזור מתכת מעניק שירות של מחזור מתכת מכל הסוגים: ברזל, אלחלד, אלומיניום, טיטניום, נחושת, נירוסטה ומתכות יקרות הנמצאות בהיקפים קטנים בפסולת. אנו מבצעים מחזור מתכת תוך שמירה על איכות המתכת ומכינים אותה בצורות שיאפשרו להחזירה לשימוש בתעשיות מגוונות.

אם אתם יצרנים או יבואנים של מוצרי אלקטרוניקה וסוללות, חוק פסולת אלקטרונית שנכנס לתוקפו בשנת 2014 מחייב אתכם בחובות שונות, ובעיקר באיסוף מתכות ובמחזור מתכת. לפי החוק, אתם אמורים להתקשר עם גוף יישום מוכר שהמשרד להגנת הסביבה הכיר בו לצורך איסוף מתכות ומחזור מתכת. החוק קובע קנסות גבוהים למי שמפר אותו, ודורש מיצרנים ויבואנים לממן בין השאר איסוף מתכות ומחזורן, בהתאם לכמות הייצור/הייבוא שלהם.

היתרונות הנוספים במחזור מתכת

יש מגוון יתרונות למחזור מתכת, גם כלכליים וגם סביבתיים. ראשית, חלק מהמתכות נחשבות לנדירות וקיימות בכמויות מוגבלות בעולם. ההתקדמות הטכנולוגית המטאורית לא תאפשר לנצל אותן לעוד זמן רב והשוק עלול לחוות מחסור במכשירים חדשניים ולהפסיד.

שנית, השקעת האנרגיה במחזור מתכת שניתנת לשימוש חוזר כמעט במלואה, היא פחותה בהרבה מהאנרגיה הנדרשת לכריית מתכת חדשה מהטבע.

שלישית, מתכות שאינן מטופלות בסוף חייהן עלולות לגרום לפגיעה קשה בבריאות ובסביבה, כולל גרימת מחלות הנוצרות מהרעלת מתכת או משתיית מי תהום המהולים במתכת. המתכות עלולות גם לזהם את הקרקע. אם לא די בכך, פעמים רבות מכשירים אלקטרוניים העשויים מתכת מועלים באש בניסיון לחלץ את המתכות היקרות מהם.

את כל הנזקים הללו ניתן למנוע באמצעות איסוף מתכות ומחזור מתכת כחוק. והרווח יכול להיות גדול, שכן אם ארגונכם וארגונים נוספים יבחרו לפעול כחוק, יתפתח שוק מחזור מתכת יציב שיבטיח שבעתיד תוכלו לרכוש מוצרים ממוחזרים וזולים יותר. זהו מצב של win-win.

איך מתבצע מחזור מתכת?

בשלב הראשון כאמור מבצעים איסוף מתכות מהמפעל או החברה שמבקשת מחזור מתכת. לאחר שינוע הפסולת האלקטרונית אל המפעל המיועד למחזור מתכת, תחילה ממיינים את המוצרים לפי סוגי המתכות ובמקרה הצורך מפרידים בין חלקי הפסולת השונים במוצר (פלסטיק, נחושת ועוד). לאחר מכן הליך מחזור מתכת תלוי במתכת.

כך למשל, במקרה של מחזור אלומיניום, הפסולת נדחסת לקוביות ובמקרה של מחזור נחושת הופכים את המתכת לגרגירים קטנים. בסיום, המתכת הממוחזרת חוזרת לתעשייה לייצור מוצרים חדשים.

בנוסף לכך, אנו מבצעים ב- All Recycling גם השמדה של מדיה מגנטית (כגון דיסקים קשיחים) ומבטיחים לארגון שפונה אלינו טיפול מקצועי וסביבתי לפי חוק לצד שמירה על סודיות המידע שלו. בסיום התהליך אנו נותנים תעודה המתעדת כי נערכה השמדת מידע מגנטית לפי חוק.

עד כה צברנו ניסיון רב באיסוף מתכות ומחזורן, שמאפשר לנו להעניק ייעוץ, איסוף מתכות ומחזור מתכת באופן מקצועי וחוקי.

פנו אלינו לייעוץ או ישירות לאיסוף ומיחזור וביחד נבחר פתרונות משתלמים וסביבתיים לפסולת שלכם.

בקשה לאיסוף פסולת אלקטרונית (לחברות וארגונים)

מלאו בקשה לאיסוף פסולת אלקטרונית (לחברות וארגונים), או חייגו 072-2605888

contact-form-bg-img
Loading...
דילוג לתוכן